Jak to celé funguje

Zjistěte cenu vaší nové střechy během 10 minut. Je to jednoduché a zvládne to opravdu každý. Neztrácejte čas s měřením nebo hledáním projektu. Jednoduše jen vstupte do kalkulátoru, zadejte pár základních údajů a zjistěte, na kolik vás stavba střechy přijde.

Pro začátek potřebujeme pár základních informací

Abychom mohli cenu odhadnout co nejlépe, potřebujeme od vás několik informací. Nebojte se, všechny bedlivě střežíme a nikdo další se k nim nedostane.

Po otevření kalkulátoru nejprve zadáte lokalitu realizace nové střechy. Tento údaj je nezbytný pro správný výpočet. Následně určíte, zda se jedná o novostavbu či rekonstrukci střechy, a pak už jen vyberete tvary, které nejlépe vystihují váš dům i střechu. V případě, že má střecha více tvarů, vyberte ten nejpodobnější. Stejně tak je to se sklonem. Pokud přesně nevíte, jaký je, odhadněte ho. Pokud má střecha více rozdílných sklonů, vyberte ten, který převládá.

Při zadávání plochy vaší střechy opět nevadí, pokud neznáte přesné číslo. Můžete místo něj zadat například rozlohu zastavěné, nebo zastřešené plochy a kalkulátor vše spočítá za vás.

Teď už
počítáme

Plánujete celou střechu, krov střechy nebo jen střešní plášť? Zvolte variantu, která odpovídá vaší situaci a kalkulátor vás pohodlně provede celou kalkulací. Můžete v něm i vybrat vše, co ke správné střeše patří – střešní okna, vikýře, komíny, zateplení střechy a mnohé další.

Pokud si nejste jistí, vybírejte pocitově a podle toho, která z variant nejlépe odpovídá vašim představám, nebo projektu. Tam, kde si nebudete vědět rady, pomůže nápověda – tedy modrý text nebo ikona, která po kliknutí zobrazí více informací.

Tip!

Proč je nabídka krytin, klempířských materiálů a doplňků omezená?

Kalkulátor se pořád rozrůstá a postupně do něj přidáváme nejmodernější řešení, nejnovější krytiny nebo populární materiály. Nemusíte se ale bát složitého nástroje, mezi jeho klíčové vlastnosti však bude vždy patřit jednoduchost, přehlednost a srozumitelnost.

I s tím, co kalkulátor zatím umí, se dopočítáte správného výsledku. Svého favorita si mezi dostupnými materiály najde každý. Ať už nechcete utrácet, máte rádi standard, nebo se necháváte hýčkat, kalkulátor vám ukáže správnou cestu. Všimněte si, že při výběru různých položek vám kalkulátor zobrazuje cenové rozdíly. Můžete se tak snadno rozhodnout pro ekonomickou nebo dražší, luxusnější variantu.

A jsme
na konci

Pokud jste došli až sem, kalkulátor už zná cenu vaší střechy. Pokud zadáte své kontaktní údaje, dostanete podrobnou kalkulaci do e-mailové schránky. Následně si můžete kalkulaci zpřesnit konzultací s našimi odborníky, nebo se rovnou domluvit na realizaci stavby střechy.

Tip!

Svou rozpracovanou a nedokončenou kalkulaci si můžete uložit na později a dokončit ji, až budete mít čas a chuť.