Často kladené dotazy

Obecné dotazy
Jakou střechu mohu u vás poptávat?

V podstatě jakoukoliv šikmou střechu. Dodávku ani montáž plochých střech naše firma bohužel momentálně nenabízí.

Proč mám na konci kalkulace uvádět své kontaktní údaje?

Po vyplnění všech informací o vaší střeše vám kalkulátor ukáže předběžný odhad její ceny. Pro upřesnění odhadu nám zanechte své kontaktní údaje, na které vám zašleme podrobnější rozpis ceny, na jehož základě si můžete zdarma sjednat nezávaznou konzultaci s naším odborníkem.

Co když mi nepřišel e-mail s kalkulací?

Nejprve se podívejte, zda vám e-mail náhodou nespadl do složky „Spam“. Pokud ho nenaleznete ani tam, napište nám přímo na info@strechaonline.cz. Do zprávy uveďte stejné kontaktní údaje, jaké jste vyplnili ve formuláři kalkulátoru a my situaci co nejrychleji vyřešíme.

Kalkulace se mi líbí. Můžu si na jejím základě objednat střechu?

Samozřejmě. V případě, že se vám kalkulace zamlouvá, stačí přímo v e-mailu kliknout na “Upřesnění ceny” a domluvit si konzultaci zdarma s naším odborníkem. Nebo nám napište na e-mail info@strechaonline.cz a připojte rovnou i projektovou dokumentaci. My se vám poté obratem ozveme.

Jaké podklady musím zaslat, abych mohl obdržet korektní a přesnou cenovou nabídku?

V případě zájmu o přesnou cenovou nabídku nám napište na e-mail info@strechaonline.cz a připojte, prosím, následující dokumenty: půdorys domu, nosné konstrukce a střechy, řezy, pohledy, technickou zprávu a statiku. Pokud jsou vaše preference, co se týče výběru krytiny, klempířských prvků, střešních oken apod. odlišné od informací uvedených v dokumentaci, uveďte je jako poznámku.

Jak pracovat s kalkulátorem
Co když nevím, co některé pojmy znamenají nebo nevím, jaké možnosti zvolit?

Pokud v kalkulátoru narazíte na cokoliv, čemu nerozumíte, nebo budete na vážkách, kterou možnost máte zvolit, využijte nápovědu – modrá ikonka s písmenem „i“. Naleznete zde vysvětlení pojmů, plusy a mínusy nabízených variant nebo dokonce ilustrační fotky. Nápověda pro vás bude skvělou pomůckou, zvláště pokud řešíte stavbu nebo rekonstrukci střechy poprvé.

Co když v kalkulátoru nenajdu možnost, která odpovídá mé střeše?

V kalkulátoru najdete všechna nejběžnější řešení. Pokud není vaše střecha extra specifická, poradí si s výpočtem velmi dobře. Pokud vaše střecha neodpovídá možnostem v kalkulátoru, můžete ho využít i tak. V dalších bodech jsme si pro vás připravili seznam možných odchylek a toho, jak je při zadávání řešit. V takových případech je ale nutné počítat s možnými drobnými rozdíly mezi vykalkulovanou a reálnou cenou. Pokud v případě specifické střechy stojíte o co nejpřesnější odhad, kontaktujte nás na info@strechaonline.cz a náš odborník vypočte cenu podle zcela přesných údajů, které mu zadáte.

Má vaše střecha více různých sklonů?

Pokud se jedná o střechu, kde převládá jeden sklon a střešní rovina s jiným (byť výrazně jiným) sklonem tvoří méně než asi 1/4 plochy, zvolte hodnotu sklonu, který převládá. Pokud se jedná o střechu s několika střešními rovinami o různých sklonech, pokuste se odhadnout průměrnou hodnotu těchto sklonů a vyberte jednu z předdefinovaných voleb.

Máte plochou střechu?

Omlouváme se, ale v současné době kalkulátor neumožňuje počítat s variantou ploché střechy. Pracujeme na tom.

Nenašli jste přesný půdorys vašeho domu?

Vyberte takový, který se mu nejvíce podobá. Pokud se tvar odlišuje jen v drobných detailech (například výčnělcích) nebude cena příliš rozdílná. V případě, že je tvar půdorysu vašeho domu výrazně odlišný, zvolte variantu Zetko. Výsledná cena bude nejlépe odpovídat modelu komplikované střechy.

Máte navrženou jinou nosnou konstrukci než krov, vazník nebo střešní panel?

Pokud má vaše střecha navržený jiný typ konstrukce, může se jednat prakticky o 3 různé případy:   1. - Kombinace krovu a vazníku – zvolte variantu Krov. 2. - Lepený vazník – prozatím není dostupné. Pro získání orientační představy o ceně zvolte variantu Krov. 3. - Ocelová konstrukce – nelze kalkulovat, vyberte jen variantu Střešní plášť. Ocelovou konstrukci poptejte u specializovaného dodavatele.

Máte navržený jiný materiál krovu nebo vazníku?

Jelikož existuje velké množství materiálů, ze kterých mohou být krovy a vazníky vyrobené, není prakticky možné je integrovat všechny. Kalkulátor nabízí jen ty nejvíce používané. Jiné druhy dřeva nebo materiálu ani specifické konstrukční prvky kalkulátor bohužel neobsahuje. Pokud plánujete využít více materiálů, zvolte takový, který v konstrukci převládá.

Plánujete vikýř jiné velikosti?

Pokud plánujete vikýř jiné velikosti, zvolte takovou variantu, která je té vaší nejbližší (v případě že nevíte, ke které variantě se přiklonit, zvolte tu větší). Pokud je vikýř větší než extra velký, zvolte extra velký.

Plánujete jiné než nadkrokevní zateplení?

Kalkulátor nabízí prozatím jen moderní a vysoce efektivní způsob zateplení střechy tzv. nadkrokevní izolací. Jiné formy zateplení nejsou momentálně dostupné a není možné je kalkulovat. Pracujeme na tom.

Co když neznám všechny detaily střechy?

Ve 2. kroku si můžete zvolit orientační nebo kompletní výpočet. V případě, že zatím nemáte přesně ujasněny všechny podrobnosti, zvolte si výpočet orientační, pro který vám postačí znalost pouze základních parametrů. Je však třeba počítat s tím, že i výsledný odhad ceny bude prozatím pouze orientační. Pokud máte zájem o přesnější odhad ceny, doporučujeme ujasnit si nejdříve více detailů a poté zvolit kompletní výpočet.